Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color

                                                              Beşevler Tlf: 0224 483 56 56       Heykel Tlf: 0224 224 88 80 

                                                                                 Gsm : 0552 383 88 80       E-posta info@ekseninstitute.com 

TOEFL – Test of English as a Foreign Language sınavı, ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce’yi yazıldığı gibi, konuşulduğu gibi veya üniversitelerde kullanıldığı gibi kullanma ve anlama becerilerini ölçen bir sınavdır. Lisans veya yüksek lisans programlarına başvuran öğrenciler, devlet sektöründe çalışanlar, veya İngilizce bilgisinin gerekli olduğu diğer sektörler ve eğitimlerde bulunanlar TOEFL sınavına girmektedir. Genellikle Lise 2 çağından büyük kişiler için zorluk derecesi daha uygun olan bir testtir. 90 ülkede ve 5000’den fazla üniversitede TOEFL sınav skorunuz geçerlidir. TOEFL sınavı sadece ETS merkezi tarafından belirtilen yerlerde gerçekleştirilir. TOEFL sınavı daha önceki tarihlerde “iBT (Internet Based Testing)”, CBT(Computer Based Testing)” ve “PBT(Paper Based Testing)” olmak üzere üç farklı formatta gerçekleştirilmekteydi. Öğrencilerin sınava gireceği ülke ve şehre göre bu sınav formatları değişmekteydi. ÖNEMLİ: CBT(Computer Based Testing) TOEFL sınavı artık uygulanmamaktadır. TOEFL sınavı şimdilerde genellikle iBT (Internet Based Testing) formatında uygulanıyor. iBT (Internet Based Testing) formatının gerçekleştirilemediği şehirlerde ise PBT(Paper Based Testing) formatı devam ettiriliyor. Bulunduğunuz bölgeye en yakın sınav merkezini ve sınav formatını veya sınav ücretini lütfen www.toefl.org resmi sitesinden kontrol ediniz. CBT formatında TOEFL sınavına girmiş öğrencilerin sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren 2 yıl geçerlidir. TOEFL CBT skorunuzu geçerli olduğu 2 yıl içerisinde ilgilendiğiniz okullara gönderebilirsiniz.

TOEFL sınavına kayıt olmak isteyenler:
1. İnternet üzerinden online kayıtta kredi kartı bilgisi ile birlikte kayıt olabilirler,
2. TOEFL kayıt formunu doldurup faks veya posta ile başvurabilirler
3. Telefon ile başvurabilirler. 

iBT (Internet Based Testing) TOEFL sınavına her 7 günde bir kere girme hakkınız vardır. Şu an itibariyle TOEFL iBT (Internet Based Testing) sınav ücreti: 185 Amerikan Dolarıdır. Bulunduğunuz bölgeye en yakın sınav merkezini ve sınav formatını veya sınav ücretini lütfen www.toefl.org resmi sitesinden kontrol ediniz.


Bu ücret ile bir adet sınav skor raporunuz sizin adresinize ve eğer belirtmiş iseniz 4 adet rapor istediğiniz 4 okula ücretsiz gönderilir.

TOEFL Skor aralıkları:
iBT (Internet Based Testing) TOEFL : 0 - 120. 

Kimler Katılabilir?                                                                                                                                               
Kurumumuzda yapılacak seviye tespit sınavının sonuçlarına göre upper intermediate derece alanlar ve daha önce TOEFL veya TOIEC sınavına katılıp 40 ve 40 'ın üzerinde puan alanlar katılabilir.

Kurs Sistemi :                                                                                                                                                         
Reading ve writing konuları konusunda profesyonel bir eğitmenimiz eşliğinde ve listening ve speaking konuları da farklı bir eğitmenimizle sunulur.

Kurs Programı :            
30 saat reading + 30 saat writing + 30 saat listening + 30 saat speaking 

İletişim Bilgilerimiz

Heykel Şube : Nalbantoğlu Mh. Atatürk Cd. No:65 Osmangazi, BURSA Tlf / Fax: +90 224 224 88 80

Beşevler Şube : Barış Mh. İzmir Yolu Caddesi No:172 Kat:1 Ofis No:7 Beşevler Metro İstasyonu Çıkışı, Sınav Koleji Altı Nilüfer, BURSA Tlf / Fax: +90 224 483 56 56

E-posta: info@ekseninstitute.com

veya iletişim için Formu Doldurunuz

Eksen'den

Ekle, Haberdar Ol

Yeniliklerimizden, eğitimlerimizden ve kampanyalarımızdan haberdar olmak istiyorsanız lütfen e-posta adresinizi ekleyiniz.